1990'da Kasımpaşa İlkokulu'nda Başlayan Seyyar Midyecilik Öyküsü…

Midyeci Yasin 1985 yılında ailesiyle Mardin'den İstanbul'a yerleşince aile mesleği olan midye dolma işine, 90'larda daha ilkokul sıralarındayken başladı. Okuldan arta kalan zamanda seyyar tezgahıyla annesinin yaptığı midye dolmaları satarak mesleğe adım adan Yasin, şimdilerde markasını tüm Türkiye'ye ve çok yakında dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

''TAŞ YOK! KUM YOK! ÇAMUR YOK!'' sloganıyla, midye dolma sektörüne yeni bir soluk ve çeşit getiren Midyeci Yasin şubelerini büyütmeye devam ediyor. 2019'da ilk yerleşik dükkanını Kadıköy'de açan Midyeci Yasin, Beşiktaş Çarşı, Maltepe Piazza Avm'den sonra, çok yakında Bahçeşehir Gölet şubesiyle sevenleriyle buluşuyor. 

Midye Dolmanın Tarihini Değiştiren Adam...

Midye dolmanın belli bir kesimdeki ''merdiven altı ve sağlıksız'' imajını, son teknolojiye sahip hijyenik çiftlik midye üretimi ile yıkan Midyeci Yasin'in her yaş ve kesimden müdavimleri artmaya devam ediyor. 

Midye dolma piyasasına alışılmışın dışında ''soslu midye'' yi getiren Yasin, ''acılı, körili, seyyar baharatlı...'' gibi çeşitleriyle  bu alanda sektörde bir ilki başarıyor. Midye dolmayı çeşitlendirmesinin yanı sıra, özlenilen eski usül midye tavayı da kendi özel tarator sosuyla sunmaya başladı.

1990'da Kasımpaşa İlkokulu'nda Başlayan Seyyar Midyecilik Öyküsü