Beta Yen Han; Çay, Kahve, Lokum ve Baharat Çeşitlerini Kapınıza Getiriyor...

Yüzyıllar boyunca önemli ticari faaliyetlere ev sahipliği yapmış ve geçmişte bir dönem kahvenin kavrulduğu yer anlamına gelen Tahmis ismiyle anılmış İstanbul tarihinin en önemli miraslarından olan Beta Yeni Han; geleneksel Türk lezzetlerine betateashop.com online satış platformuyla bir tık uzağınızda!

Pandemi kısıtlamaları sebebiyle ülkemizde ve dünyada online alışverişe olan talep yükseldi. Aslında ‘kapıdan alışveriş’ Beta Yeni Han’ın tarihi kadar da eskiye dayanıyor. Osmanlı Dönemi’nde evlerin pek çok ihtiyacı seyyar satıcılar tarafından karşılanıyordu. Kapı kapı dolaşan bu satıcılar bozadan, süte, meyve ve sebzeden erzağa kadar çeşitli gıdaları hatta kişisel bakım ürünlerini alıcılarıyla buluşturuyordu. Beta Yeni Han’da bu fikirden yola çıkarak geleneksel lezzetlerini kapı kapı dolaşarak betateashop.com aracılığıyla sizlere ulaştırmaya başladı.

Günümüz AVM’ lerinin ilk hali olarak kabul edilen Hanlar geçmişteki ekonomik ve sosyal yapıyı şekillendirdiği gibi bugün de bulunduğu bölge ve ülkedeki ekonomik, sosyal ve kültürel yapının şekillenmesinde önemli bir rol oynamakta. İstanbul’un önemli ticaret merkezlerine büyük katkı sağlayan Beta Yeni Han, şimdi de betateashop.com internet sitesi üzerinden birbirinden özel ve eşsiz lezzetlerini alıcılarıyla buluşturuyor.

Beta Yeni Han; 75 ‘in üzerinde dünya çayına ev sahipliği yapan Beta Tea House’un birbirinden özel aksesuarlarını ve çay çeşitlerini, tüm dünya kahve çekirdeklerinden kahveler ile Mihrimah Sultan ve Kumda Kahve gibi  geleneksel Türk kahvelerini özenle sunan  Ala Kahve Evi’ni, geleneksel ve zamansız lezzetleri ile Belita Baharatçısı’nı , Hacı Ali Lokumcusu’nu ve Benuta Çikolatacısı’nı betateashop.com ile kapınıza kadar getiriyor.

Beta Yen Han; Çay   Kahve   Lokum ve Baharat Çeşitlerini Kapınıza Getiriyor   Beta Yen Han