Beta Yeni Han 1 Ekim Dünya Kahve Gününü Ala Kahve Evin’de Kutluyor...

Ala Kahve Evi, Türk Kahvesi ve Dünya Kahve çeşitleriyle kahve severleri ‘Kahve Kokulu Han’da’ lezzetli bir yolculuğa çıkarıyor

Bir dönem ateşte kavrulan kahvenin dövülerek satıldığı yer, kurukahveci anlamına gelen «Tahmis» adı ile anılan Beta Yeni Han, Geleneksel Türk Kahvelerinin yanı sıra 30 farklı ülkenin özel kahve çekirdeklerinden hazırladığı imza kahve lezzetlerini Ala Kahve Evi’nde kahve tutkunlarıyla buluşturuyor. Bu özel günde Beta Yen Han, ikinci kahveyi ücretsiz olarak misafirlerine ikram edecek.

Geçmişte kahvenin doğudan batıya açılan merkez şubesi olarak da adlandırılan Beta Yeni Han’ın içerisinde yer alan Ala Kahve Evi’nde dünyadaki en değerli çekirdeklerden hazırlanan dünya kahve çeşitleriyle de oldukça dikkat ilgi görüyor. Favori kahve çekirdeğinin filtre kahve, espresso veya Türk Kahvesi olarak hazırlanmasıyla büyük ilgi odağı olan Ala Kahve Evi’nin şık ve otantik ortamında içilen  kahveler damaklarda iz bırakıyor. İçerisinde yer alan tarihi Kahve Fırını ile misafirlerin ilgi odağı olan Han da, Türk kahvesinin tarihine, kültürümüzdeki yerine ve ilk kez Mihrimah Sultan tarafından keşfedilen sarayın meşhur sütlü Türk Kahvesinin ilginç hikayesine de tanıklık edebiliyorsunuz. 

Ala Kahve Evi alışılmışın dışındaki kahveleriyle damaklarınızda imza tatlar bırakıyor. Bunlardan bazıları:

 

Bakır cezvenin sıcak kumda ısıtılarak kahve aromasının suya çok daha yoğun geçmesiyle tadını daha özel kılan ‘Kumda Türk Kahvesi, Kavundan çileğe, baldan naneye birçok farklı aroma ile birleştirilen Ala Kahve Evi’ne özel Aromalı Türk Kahveleri, Kervansaray - Han kahvesi, 7 karışımlı kahve olarak da bilinen kakule, damla sakızı, menengiç, keçiboynuzu, salep ve kremadan oluşan mistik karışımlı Geleneksel Türk Kahvesi, Kakule, Tarçın ,Misk ve Karanfilden oluşan doğal parçacıklı hazırlanan Türk Kahveleri, Brezilya kahve çekirdekleri yanı sıra Yemen, Etiyopya gibi farklı dünya çekirdeklerinden hazırlanan özel Türk Kahveleri Neredeyse bulunması çok zor üretim aşamasına sahip 100% Organik Türk Kahvesi 30 farklı ülkenin kahve çekirdeklerinden hazırlanan Espresso ve Filtre Kahveler.

Beta Yeni Han 1 Ekim Dünya Kahve Gününü Ala Kahve Evin’de Kutluyor   Beta Yeni Han   Ala Kahve Evi