HALEIA, Yeni Koleksiyonuna Buz Mağarasında Benzersiz Defile...

HALEIA, ‘Over Exposed’ temasıyla Sonbahar/Kış 2021-2022 koleksiyonunun defilesini gerçekleştirdi. Moda şovuna tarihin derinliklerinden gelen, şaşırtıcı derecede sıra dışı, gizemli ve etkileyici kristal buz mağaraları ilham verdi. Modeller içinde kristallerinde yer aldığı özel olarak tasarlanan buz mağarasında koleksiyonu sundu.

HALEIA, Sonbahar/Kış 2021-2022 ‘Over Exposed’ koleksiyonuyla 70’lerin güçlü kadın siluetini günümüz metropol hayatına taşıyor. Kendi koyduğu kurallarla ekol olan, cesur adımlar atmaktan çekinmeyen kadınlardan ilham alan 80 parçalık koleksiyon önceki gün online olarak moda severler ile buluştu. “Over Exposed” vurgusunun desteklendiği kristal buz mağaralarından esinlenerek özenle hazırlanan konsept, Türkiye’de moda haftası dışında nadir olarak gerçekleşen özgün defilelerden biri olarak öne çıkıyor. Kristal buz mağaralarının yaşadığımız dünya için yeni bir keşif olmasının HALEIA’ya verdiği

self-reflexive vurgunun yanı sıra bize kaygan ve eriyen bir dünyanın içinde HALEIA’nın güçlü duruşuyla nasıl var olabildiğine dair ipuçları veriyor.

 

HALEIA'nın defilesi için gerçeğine Amerika, Kanada, Alaska'da rastlanan dev buz mağaralarının bir benzeri inşaa edildi. Büyük bir prodüksiyonla tasarlanan platform, buz mağarası konseptine dönüştürüldü. Modanın sinematografik bir dünyayla buluşturulduğu konsepti ve koleksiyonu anlatan markanın kurucusu ve kreatif direktörü Hale Baykuş, “HALEIA, bu koleksiyonuyla cesur dünyasını kristallerin de olduğu bir buz mağarasının içinde kuruyor. Bu defileyi tıpkı HALEIA gibi keşfe açık ve gizemini koruyan bu mağaralardan ilham alarak kendi tasarladığımız alışılmışın dışında bir dünyada gerçekleştirmek istedik. Geldiğimiz bu noktada zaten ışıl ışıl olan bu dünyaya biz de kendi ‘Over Exposed’ tasarımlarımızı katarak bir anlamda yeni kristaller ekledik. Buz kristalleri gibi güçlü, maskülen bir dokuyu tasarımlarımızın feminen yönüyle de buluşturarak, yarattığımız kontrastla HALEIA kadınının ruhuna atıfta bulunduk” dedi.

HALEIA   Yeni Koleksiyonuna Buz Mağarasında Benzersiz Defile