Kadın Oyunları Festivali Türkiye'de İlk Kez Dört Kentte Başlıyor!

Türkiye'nin ilk kadın temalı tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali, Mart ayı içerisinde dört ayrı yerde sanatseverler ile buluşuyor!

Ankara Sanat Tiyatrosu sanat yönetmenliğinde ve Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile seyircili olarak yapılacak festival 1-5 Mart tarihleri arasında Bandırma Belediyesi ev sahipliğinde Barış Manço Kültür Merkezi'nde başlayacak ve 4-11 Mart tarihleri arasında Ankara'da AST Bilkent Sahne'de devam edecek. 23-27 Mart tarihlerinde ise Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde Vural Sineması Nejat Uygur sahnesinde yine seyircili olarak sahnelecek olan festival oyunlarının dijital gösterimi ise Çanakkale Belediyesi aracılığı ile belediyenin sosyal medya hesaplarından 8-17 Mart tarihleri arasında tüm Türkiye'den izlenebilecek. 

Toplam 7 oyun, 17 gösterim ile her ayakta farklı oyunların sahneleneceği festivalde, salonların boş koltuklarında cinayete kurban giden kadınların fotoğrafları asılı olacak. Pandemi kuralları gereği boş bırakılacak olan koltuklar da satışa açılmış olup gelirinin bir bölümü "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu"na aktarılacak. 

Festival direktörü Hasan Aldemir yaptığı açıklamada, amaçlarının sadece bir festival yapmaktan öte, kadınları ilgilendiren her türlü soruna sanat cephesinden de güçlü bir serzenişle farkındalığın üst seviyelere çıkmasını ve kadın mücadelesine, festivali her sene farklı kentleri de dahil ederek destek vermek olduğunu söyledi.

Ayrıca Türkiye'nin önde gelen kadın karikatüristlerinden Ramize Erer'in karikatür sergisi de festival süreleri boyunca festival salonlarında ziyaretçilere açık olacak.

KADIN OYUNLARI FESTİVALİ - FESTİVAL PROGRAMI

Bandırma / 1-5 Mart 2021 / Barış Manço Kültür Merkezi

1 Mart Pazartesi - Frida 2 Mart Salı - Shirley 3 Mart Çarşamba - Bernarda 5 Mart Cuma - Evin Kokusu  1-15 Mart - Ramize Erer Karikatür Sergisi

Ankara / 4-11 Mart 2021 / AST Bilkent Sahne

4 Mart Perşembe - Frida 9 Mart Salı - Dansöz 10 Mart Çarşamba - Evin Kokusu 11 Mart Perşembe - Bernarda 4- 11 Mart - Ramize Erer Karikatür Sergisi

Çanakkale / 8-17 Mart 2021 / Çanakkale Belediyesi Sosyal Medya 

8 Mart Pazartesi - Furuğ 15 Mart Pazartesi - Dansöz 16 Mart Salı - Evin Kokusu 17 Mart Çarşamba - Bernarda

Ayvalık / 23-27 Mart 2021 / Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi

23 Mart Salı - Shirley 24 Mart Çarşamba - Dansöz 25 Mart Perşembe - Evin Kokusu 26 Mart Cuma - Bernarda 27 Mart Cumartesi - Ben Anadolu 23-27 Mart - Ramize Erer Karikatür Sergisi

Türkiye   Kadın Oyunları Festivali   sanatseverler   Ayvalık   Çanakkale   Ankara   Bandırma   KADIN OYUNLARI FESTİVALİ