Kime göre, neye göre?

Dilan ALP

Müjde Ar’ın “Şahsiyet” tokadı

Kime göre, neye göre?

İnternet dizileri konusunda ülkemizdeki izleyiciye farklı bir soluk getiren, “Fİ” dizisinden sonra gelecek olan yapımları açıkçası merak ediyordum. Aynı kalitede sürükleyebilecek bir  iş çıkacak mı? diye.  Zira 1 ay önce tam dizinin final yaptığı sıralarda, dijital platformlara RTÜK düzenlemesinin geleceği haberlerinin çıkmasıyla tamam dedim, bundan sonra gelecek yapımlar da televizyon dizilerinden hallice olur... Lakin pek de öyle olmadı. Yine Puhu TV’de başlayan suç ve gerilim dizisi “Şahsiyet” çıtayı 1 adım daha yukarı taşımış. Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı, başrollerinde Haluk Bilginer, Cansu Dere, Müjde Ar, Şebnem Bozoklu gibi isimlerin yer aldığı dizi kısa sürede ses getirmeye başladı bile.

 

Bu hafta yayınlanan bölümlerde Müjde Ar’ın  kızı rolünde oynadığı Cansu Dere’ye tokat attığı sahne gündemde en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Öyle ki yılların deneyimli oyuncusu konu üzerine açıklama yaparak, “Cansu’nun canını biraz acıttım. Sahnenin gerçekçi olması gerekiyordu. Ama sonra o güzel yanaklarından onlarca kez öptüm” dedi. Ne yalan söyleyeyim o kıyamama hali ve canını acıtır mıyım? tedirginliği sahnede fazlasıyla belli oldu.  Bence Müjde Ar da bunun farkındalığı ile açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Bir konuyu es geçemeyeceğim Onur Saylak’ın ve çekim ekibinin başarısını ayrıca tebrik etmek gerekir zira izleyiciyi Türk dizilerinde alışık olmadığımız renk, ışık ve kamera açılarıyla tanıştırdılar. İyi ki de yapmışlar. Bu gidişle internet dizileri, insanları 3 saat hipnotize eden TV dizilerinin tahtına oturacak gibi görünüyor. Ne dersiniz?

Sen ne yaptın Adriana?

Geçen yazdan bu yana Metin Hara ile yaşadığı aşk ile gündemimizden düşmeyen Adriana Lima hafta sonu sosyal medya hesabından paylaştığı poz ile oldukça konuşuldu.  Önce spor öncesi ayna karşısında, karnını tamamen açarak çektiği kareyi paylaşarak şaşırtan Lima, kısa süre sonra ise fotoğrafı silerek kafaları karıştırdı. Görünüşe göre Adriana bizdeki magazin kültürüne çabuk adapte olmuş. Geçen haftalarda Metin Hara’nın Lima’yı ailesiyle tanıştırmasının ardından güzel mankenin hamile olduğu dedikoduları konuşulmaya başlamıştı ki,  Adrina Lima’nın bu paylaşımı “hamile olduğu dedikodularına son noktayı koydu” olarak yorumlandı.  Ne şekilde algılanırsa algılansın, ben dünyaca ünlü bir mankenin böylesine gereksiz bir poz paylaşmasını anlamsız bulduğum gibi silmesini de daha saçma buldum! Zaten ünlü isimler paylaştıkları bir kareyi sonrasında niye silerler bunu da anlamam... Görünüşe göre bizim magazin gündemi Adriana’nın bile ayarlarını bozmuş.

Konçerto efsanesi geri döndü

2005 – 2011 yılları arasında efsaneleşen Ceyhun Yılmaz ve Kupacı Sevil’in yaptığı  radyo programı Konçerto, geçen Cuma Best FM frekansında sevenleriyle yeniden buluştu.  Her Cuma 00:00 – 02:00 saatleri arasında dinleyicilerine merhaba diyen program Ceyhun Yılmaz’ın deyimi ile “sonu şiirle biten, bol gülmeceli” 2 saatlik bir dinleti sunuyor.  Geçen 7 senenin ardından, araya sosyal medya gibi birçok farklı alışkanlık girse de, radyo dinleyicisinin bu geri dönüşü aynı heyecanla karşılaması ne güzel bir hoşluktur dedim, gelen yorumları dinleyip, okuduktan sonra... Gece vakti TV programlarından sıkılanlara, gündüz vakitleri de Podcast’ler aracılığı ile metroda, trafikte farklı bir alternatif arayanlara tavsiyedir.

  

 

 

Şahsiyet   Müjde Ar   Cansu Dere   Haluk Bilginer   Onur Saylak   Adriana Lima   Metin Hara   Ceyhun Yılmaz   Kupacı Sevil   Konçerto   Best FM   Dilan Alp   Kime göre neye göre