Z Kuşağını Anlamak Markalar İçin Fark Oluşturuyor...

Dijital çağın çocukları olarak adlandırılan Z kuşağını anlamak markaların yeni gündem konusu haline geldi. Tüm dünyadaki tüketime etkisi 600 milyar doları bulan Z kuşağına yönelik pazarlama ve ürün geliştirme stratejileri hızla geliştiriliyor. Kuruluşundan beri Z kuşağını hedef alan çalışmalara imza atan sosyal marka Zhoppers, Z kuşağının değerlerine inanıp, onlarla birlikte hareket ediyor.

Teknoloji çağında doğan ve bir günde ortalama 4 saatini telefonda vakit geçirmeye harcayan Z kuşağı, dünyada genelindeki alışveriş hacminde dolaylı olarak 600 milyar dolarlık bir etki yaratıyor. Dijital çağın çocukları olarak adlandırılan Z kuşağı, satın alma davranışlarında en çok fiyat, kalite ve bir mesajı olan ürünleri tercih ediyor. Z kuşağının tercihlerini etkileyen en önemli unsurlar arasında markanın dünya görüşü ve toplumsal olaylara bakışı yer alıyor.  Bu jenerasyon markanın sunduklarına odaklanırken mobil alışverişin gücünden fazlasıyla etkileniyor. Küresel ölçekteki tüm markalar gelecek yatırımlarını Z kuşağının beklentisine göre şekillendirirken Z kuşağını kapsayan istihdam artıyor.

Kuruluşundan beri Z kuşağının değerlerini benimseyen Zhoppers Kurucu Ortağı Tolga Yücel ‘‘Z kuşağı dünyada genelindeki alışveriş hacminde dolaylı olarak 600 milyar dolarlık bir etki yaratıyor. Bu jenerasyon yavaş yavaş istihdam piyasasında da etkili olmaya başladı. Bu kuşak bundan tam 10 yıl sonra pazardaki trendlerin belirleyicisi olacak. Zhoppers olarak kuruluş aşamamızdan bu yana her zaman doğaya ve çevreye saygılı ürünlerin satışını gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalarda yerel üreticiler ile genç tasarımcıları destekleyen tedarikçi kullanımını sağlıyoruz. Sosyal bir marka olarak, sürdürülebilir iyiliği ve bilgeliğe dayalı tüketimi esas alıyoruz. Geçici değil her daim kazancını iyilik için paylaşan bir strateji ile yola çıktık. Çünkü ‘biz birlikte varız’ anlayışını en başından beri mottomuz olarak sahiplendik.  Biz, Z kuşağına inanıyor ve eski tip ekonominin yırtıcı ve sonunu düşünmeyen kar ve kazanç anlayışına katılmıyoruz. Dünya olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemin Z kuşağının sunduğu katkılarla atlatılacağına inanıyoruz’’ dedi.

Z Kuşağını Anlamak Markalar İçin Fark Oluşturuyor