29 Ekim Tatil Planınızı Şimdiden Belirlemeye Başlayın...

Bu yıl tatil hayallerinizi yurt dışından yana kullanmak istiyorsanız, Jolly’nin hem ekonomik hem de keyifli yurt dışı turları tam size göre… 29 Ekim’de yurtdışı tatili planladığınızda önceliklerinizden biri ülkenin kültürünü tanımaksa eğer, tatil planınızı şimdiden belirlemeye başlayabilirsiniz.

Jolly’nin yurtdışı turları ile tüm dünyayı gezmeye davetlisiniz. Büyük Balkan Turu, Paris & Disneyland Turu ve Dubai Turu gibi turlar Jolly’nin tatil dünyasında sizleri bekliyor…

Balkan Turları…

Bu turlar çerçevesinde tatilcilerin tercih edebileceği bir diğer rota ise Balkanlar… Belgrad, Priştine, Saraybosna ve Üsküp olarak belirlenen Balkanlar rotasında tatilseverler yakın tarihe uzun bir yolculuk gerçekleştirecekler. Belgrad’da Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi gezilecek yerler arasında bulunuyor. Zümrüt yeşili Miljacka Nehri etrafında, onu çevreleyen yemyeşil tepelerin eteklerine kurulan Saraybosna’da ise Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii tatil severleri bekliyor. Balkanlar’da tatil severlerin bir diğer rotası ise Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş, kabuk değiştiren bir şehir; Üsküp… Makedon dilinde Skopje olarak adlandırılan şehir, tarihi ve kültürel özellikleri ile tatilcilerin yabancılık hissetmeyecekleri bir yer. Ünlü şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te görülecek yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunuyor.

Paris & Disneyland Turu…

Dünyanın en önemli sanat merkezi ve tam bir açık hava müzesi olan Paris…

Seine Nehri kenarında bulunan ve dünyanın en büyük katedrallerinden Notre Dame’ı ziyaret etmek, Louvre Müzesi’nde dünya klasiklerini incelemek, Montmartre tepesine çıkıp sanatçılarla dolu olan ara sokaklarında kaybolmak, günbatımında Eyfel Kulesi’nden şehri seyretmek, hoş bir restoranda Fransız şarapları ve Seine Nehri’nde romantik bir tekne turu ve sonrasında gelen gece eğlenceleri Paris’in olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

En popüler caddelerinden biri olan Champs Elysees’te dünyaca ünlü markaların mağazaları, cafeler, sinemalar ve ünlü restoranlar bulunuyor. Paris’in ünlü kabarelerinden olan Lido Show da Cahmps Elysees üzerinde bulunur.

Ardından Disneyland Park ve Walt Disney stüdyolarında tüm gün eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovlarını izleme imkanını da değerlendirmeyi unutmayın!

Dubai…

Dubai’de sizleri ilk olarak dünyanın ilk yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, ünlü Jumeriah Plajı, SheikhPalace ve Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek karşılayacak. Dilerseniz Dubai’nin Venedik’i olarak adlandırılan SouqMedinatJumeriah’ta gece keşfine çıkabilirsiniz.

Deniz, kum, güneş üçlüsünün ardından yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi emirliğini gezebilir, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanıklık edebilirsiniz. Burada ayrıca Beyaz Kale, göçebe bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy ve eski yaşam kalıntılarının bulunduğu Heritage Village görebileceğiniz yerler arasında.

Dubai’de dilerseniz Miracle Garden & Monorail ile Palmiye Adası Turu’na da katılabilirsiniz. Bu turda Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş dünyanın en uzun çiçek duvarlarının bulunduğu masal şehir MiracleGarden ve el emeği bir ada olan Palmiye Adası sizleri bekliyor olacak. Adanın girişinde bulunan Monorail trenine binerek adayı baştan sona keşfe çıkabilirsiniz.

Turlarla ilgili tüm detaylar https://www.jollytur.com/ da sizleri bekliyor.

 

 

 

jolly   tatil