30 Nisan-6 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

Bazen önünüze çıkan her şeye balıklama atlama özelliğiniz oluyor. Yolunuza çıkabilecek bütün fırsatlardan faydalanmak yok. Tam tersine seçici ve güvenli adım atarsanız o kadar huzurlu olursunuz. Bulunduğunuz yerde ve konumda yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirmeniz gereken dönemdesiniz. Sıkı çalışmalarınızın karşılığını ikramiye ya da terfi ile alacaksınız. Kazançlarınızla ilgili abartılı yatırımlardan kaçınmanız faydalı olur. Açık havada yürümeyi ve sporu sevdiğiniz için hastalık size vız geliyor. Kendi kendinin doktoru olduğun için sağlığına özen gösteren ender kişilerdensin.

Bir yatırımın size kar olarak dönmesi için beklemeniz gereken bir süreç vardır. Bu süreçte sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. İlişkinizde kiminle olmak istediğini, neden hayatında kalması gerektiğini gibi kendi kendinize sorular soracaksınız. Ama bu işi yakın zamanda çözümleyeceksin. Hayatını kimsenin yönlendirmesini istemediğin gibi sen de kimsenin yaşamına karışmaman gerektiğini fark edeceksin. Aslında ikili ilişkiler için uzlaşma dönemi olacak. Evliler ise biraz daha dikkatli olmalılar.

Bu zamanda aileyle ve arkadaş çevrenle ilgili ilişkilerde pürüzler çıkabilir. Karşındaki kişiyi yönetmek ve yönlendirmek isteyebilirsiniz.  Bir yandan da, şüpheci yaklaşımlarının artmasına sebep olacak.. Yanında yapılan konuşmaların imalı olduğunu düşünerek, tepki vermeden önce tekrar düşünmelisiniz. Olayları kişiselleştirmemek sizin için daha iyi olacaktır. İş yerindeki otoriter tavrın senin zaman zaman tökezlemene neden oluyor. Bu yönünü biraz yumuşatmalısın.

Sakinliği ve huzuru seven birisi olarak temposu yüksek bir enerji döneminde olacaksın. Önemli olmadıkça sorunlarınızı amirlerinize ve şeflerinez götürmek yerine kendiniz çözmeyi denemelisiniz. İlerlemeniz için kendinizi göstermeniz gereken durumlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Ara sıra bir takım hayal kırıklıkları yaşasanız da profesyonel faaliyetlerinizde veriminizi artırmak ve çatışmalarda kazanmak için esnek olmaya özen göstermelisiniz.

 

Daha iyi gelirler elde etmek istiyorsanız, sağlam ve uzun vadeli gelecek vaat eden yatırımlara öncelik vermelisiniz. Duygularınızı ne kadar kontrol altında tutmaya çalışsanız da sevgi dolu bir yapınız var. Çok zor bir insansınız. Nedense insanlar size yaklaşmaktan biraz çekiniyorlar. Kalbinize girmek o kadar kolay olmuyor. Hem zor beğeniyorsunuz hem de kriterlerinizi yüksek tutuyorsunuz. Biraz kalkanlarınızı indirmenin tam zamanı.  Yoksa kaybeden siz olursunuz.

 

Sevdiğinize karşı  ilk önce onu dinlemelisiniz. Mızmız ve kaprisli hallerinizle çevrenizdekileri  canından bezdiriyorsunuz.  Kolay inanmadığınız için ilişkinizde sürekli huysuzluk çıkartıyorsunuz. Bu durum karşı tarafı da yoruyor ve ilişkinizi doyasıya yaşayacağına, hem sizin yapmış olduğunuz davranışlar yüzünden pürüzler çıkıyor. Mali olarak risk almak yerine yüzde yüz güvenli hareket etmek sizin için daha akıllı olabilir. Bu aralar dengeli beslenmelisiniz. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak kalmalısınız.

Aileniz için yapacağınız masraflar sizin bütçeniz çok fazla sarılmayacak. Harcamalarınızı kontrollü yaptığınız sürece bir kayıp yaşamayacaksınız. İş yerinde bazen kötü bir çalışma arkadaşı olabiliyorsunuz. Ağzınızdan çalışanlarınıza karşı bir övgü dolu söz söylemiyorsunuz. Bu kadar sert duruş sergilemeyin. Sevdiğiniz kişiyi hep mükemmel görmek istiyorsunuz. Partnerinizi tenkitleriyle bazen bezdiriyorsunuz. Bu da sevgilinizi rahatsız ediyor. Küçük detaylar yerine size sunulan güzellikleriyle yaşamalısınız.

Artık yeter. Hayatı ve aşkı sorgulamaktan vazgeçmelisiniz. Duygularınızın sizi yanıltabileceği kuşkulara son vermelisiniz. Ön yargılı davranmanın yanlışlarını görmelisiniz artık. Aslında pek belli etmeseniz de utangaç bir yapınız var. Güvenilir ve samimi olmanız çevrenizdekilere bazen antipatik olabiliyor. İş yerinde fikirlerinizi yakın arkadaşlarınız dahil kimseyle paylaşmamaya özen gösterin.  Kariyer planlamanız istediğiniz hızda gitmediğinde veya duraklamalar yaşadığınızda bile olayları büyütmeden akışına bırakmalısınız.

Herkesi eleştirmekten bıkmadınız, usanmadınız mı? Karşınızdaki kişi sonuna kadar haklı da olsa, inadına üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Bu kadar inatçı olmaya gerek yok… Ama her şeye rağmen zor günlerin dostu olduğunuz için insanlar tarafından seviliyorsunuz. Aşk hayatınızda hislerinizin egemenliği doğrultusunda ilerliyorsunuz. Çok mutlusunuz, bu halinizi korumak için de çaba sarf ediyorsunuz . Hafta sonunda karşılıklı diyalog alışverişi ile geçecek. İleriye dönük derin sohbetler ve planlar yapacaksınız.

Bu aralar ilişkinizi sorgulamaya başladınız. “İlişkim nasıl gidiyor, ilişkimde karşı taraf nasıl davranıyor, ilişkiye yaklaşım nasıl oluyor” gibi sorular soruyorsunuz…  Siz sevdiğinize karşı hep açık sözlü ve dürüst davranmış olabilirsiniz. Ama karşı tarafın bu yanları eksik olduğunu bildiğiniz halde maalesef “sevdiğiniz için” bir yere varamıyorsunuz. Bu sorunu en kısa zamanda çözmelisiniz. Bu aralar işinizde organizasyonlara ve davetlere katılabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Zihinsel ve fiziksel açıdan yükseldiğiniz bir dönem içinde olacaksınız.

Yakın zamanda alacağınız bazı haberler sizi hep heyecanlandıracak hem de harekete geçirecek.  Çeşitli seminerlere ve kurslara katılacaksınız. Yeni tanışacağınız kişiler ile arkadaş olacaksınız ve onlardan güzel şeyler öğreneceksiniz. Güzelliğiniz ve çekiciliğinizle çevrenizdeki herkes tarafından fark ediliyorsunuz. Özel hayatınızda erkek arkadaşınızla biraz tansiyonun yükseldiği dönem olacak. Sinirlerinize ve ağzınızdan çıkacak kelimelere dikkat etmelisiniz. Ailenizle birlikte güzel bir hafta sonu planı yapacaksınız.

Bu dönemde uzun vadeli yatırımlar yapmak için önünüzde fırsatlar olacak. İster kendi işiniz olsun, ister kurumsal bir çalışan, tüm enerji ve gücünüzü kariyer olarak rakiplerinizle savaşmalısınız. Cesaretinizi kullanmanız gereken zamanlarda yapacağınız doğru hamlelerle rakipleriniz karşısında avantajlar elde edeceksiniz. Aşk hayatınızda ise kendinizi sorguladığınız bir dönemdesiniz. Aşk size çok yakışıyor, çekingenliğinizi biraz olsun azaltmanızda fayda var.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

30 Nisan-6 Mayıs Haftalık Burç Yorumları