Aşkın Tarifi Olmaz Aşk Yaşanır…

Sezer Dermenci: Ivana’yla beraber başka bir insan oldum. Hayatımın bütün negatif yönleri pozitife döndü. İyi ki var ve iyi ki benimle. Onu çok seviyorum. Finalim bu olur. Ivana Sert: Güzel bir final. Güzel bir imza attın aşkım.

Ivana Sert-Sezer Dermenci çiftini, aşklarının alevlendiği Urla’daki meşhur Ayşe Hanım Konağı’nda ziyaret ettik. İkili, Urla’da bulunan 11 odalı, yemyeşil büyük bahçeli bu muhteşem butik otelde çok keyifli bir çekim yaptık. Çekimlerden sonra da İvana-Sezer çifti, aşklarını, evliliğe giden yolu ve hedeflerini anlattı. Hadi gelin birlikte okuyalım.

Sezer bey öncelikle muhteşem bir bahçe içindeki Ayşe Hanım Konağı’nı bize anlatabilir misiniz?

Ayşe Hanım Konağı, 2013 senesinde projesine başladığımız ve 2017 senesinde bitirdiğimiz 11 odadan oluşan butik otel ve etkinlik bahçesi. Amacımız burada ticari bir alan oluşturmak değil, daha çok eşimizin, dostumuzun geldiği kapalı bir ortam yaratmaktı. Biz çok para kazanmak değil, çok özel ve çok butik bir mekan yapıp dünya çapında marka olmak istiyoruz. Para kazandığımız başka ticari alanlarımız var çok şükür...

Sezer bey, biz sizi Ivana Sert ile olan beraberliğiniz ardından da evliliğinizle tanıdık. Şizi çok tanımıyoruz, bize kendinizi kısaca anlatır mısınız?

Ben gençlik dönemimde uzun süre profesyonel olarak Manisaspor, Ayvalıkspor ve Altınordu gibi kulüplerde futbol oynadım. Futbolun ardından spor akademisi okudum. Sonrasında Urla’ya yerleştim ve ticarete başladım. Birkaç tane kafe, restoran, Ayşe hanım Konağı gibi işletmelerim var.

Futbolu ne zaman ve neden bıraktınız?

Ben genç yaşta futbolu bırakmak zorunda kaldım. Hem sağ hem sol dizimde çapraz bağlarım koptu. Uzun süre oynayamadım ve sonrasında da zorunlu olarak Altınordu’da oynarken bıraktım. Sakatlığım olmasa daha ilerlerdim ama erken bırakmak zorunda kaldım. Zaten bıraktıktan sonra ticarete başladım. Spor akademisi mezunu olduğum için bölgesel liglerde bir dönem de antrenörlük yaptım. İyi bir Galatasaray taraftarıyım.

Ivana Hanımla nasıl tanıştınız?

Ivana ile ilk İstanbul’da bir davette karşılaştık, kendisini tanıyordum ama tanışmıştık. Sonrasında İzmir’e geldiğinde bir dostumuzun aracılığıyla Ayşe Hanım Konağı’na gelmişti, ilk tanışmamız böyle oldu. Sonrasında ortak arkadaşımız modacı Ertan Kayıtken kahvaltı için davet etmişti ve Ivana buraya geldi. O gün Ivana’dan çok etkilendim.

Eros, aşk okunu kahvaltıda mı attı?

Sezer Dermenci: Ivana çok güzel bir kadın, etkilenmemek elde değil. Evet doğru, Eros o gün aşk okunu bana attı.

Ivana Sert: Bana da attı tabii ki ama biz tanıştıktan 2 sene sonra birlikte olmaya başladık. Pandemi girdi araya. Benim işlerim de yoğundu İstanbul’da. Tekrar bir araya gelme şansımız olmadı. Ama Sezer’i ilk gördüğümde ben evleneceğimizi hissetmiştim.

Ivana Ateş adında yetişkin bir evladın var. Ateş, Sezer Bey’i ilk duyduğunda tepkisi ne oldu?

Ateş, Sezer’i yavaş yavaş tanımaya başladı. Arkadaşım olarak tanıştı ve enerjisi tuttu ikisinin. İkisi inanılmaz benziyor birbirlerine. Ondan dolayı her şey çok güzeldi ve birbirlerini en baştan sevmeye başladılar. Bu benim için çok önemliydi.

Evleneceğim dediğiniz zaman Ateş’in tepkisi ne oldu?

Çok sevindi. Biz Maldivler’de evlendiğimizde beni Sezer’e Ateş teslim etti. Sevmeseydi böyle olmazdı. Ateş, istemediği bir şeyi yapmayan bir çocuk. Sezer’le güzel bir bağları var. Kardeş gibiler. Çok güzel bir bağ. Keşke burada olsaydı ve o söyleseydi.

Sizin için sevgili olduğunuz dönemle, evlendikten sonra neler değişti? Bir fark var mı?

Sezer Dermenci: İkisi de güzel ama evlilik sanki daha güzel oldu bize. Duygular aynı, beraberlik aynı, sadece konunun ismi değişti. Ayrıca Aşkın tarifi olmaz, aşk yaşanır. Biz de aşkımızı şimdi karı-koca olarak yaşıyoruz.

Ivana Sert: Biliyorsunuz benim Ateş adında bir oğlum var. Sezer ile aşkımız başladığında resmi bir durum olsun istedim. Çünkü yetişkin bir oğlum var. O nedenle bizim aşkımız evlendikten sonra çok fark etmedi. Hayatımızda çok bir şey değişmedi. Sadece artık sevgilim demiyorum, kocam diyorum, aşkımızı da yoğun duygularla yaşıyoruz.

Sezer bey evlilik size neler getirdi, hayatınızda neler değişti?

En önemlisi Ivana ile huzur buldum. Eskiden dert ettiğim hiçbir şeyi artık dert etmiyorum. Tamamen çok büyük bir değişiklik oldu. Ivana’dan önce tansiyon hastasıydım. Hiper tansiyon vardı bende. İşletmecilik yaptım uzun süre. Çok stresli bir sektör. Çok insanla, personelle uğraşıyorsun. Ivana hayatıma girene kadar baya bir stresliydim. Evlilikle birlikte hayatım düzene girdi, tansiyon hastalığım bitti. Şu anda hem çok iyiyim, hem de çok mutluyum.

Ateş’e bir kardeş yapmayı düşünüyor musunuz?

Ivana Sert: Büyük konuşmak istemiyorum ama şu anda ben de Sezer de biraz kendimize zaman ayırmak istiyoruz. Ateş var zaten, 5 çocuğa bedel.

Sezer Dermenci: Ateş benim oğlum gibi oldu. Zaman zaman abi kardeş gibiyiz. Çocuk konusunda bir eksiklik hissetmiyorum.

Birlikte yapılacaklarınız listenizde sırada neler var?

Sezer Dermenci: Uzun süredir çalıştığımız için, kendimize ayırdığımız zamanı artırmaya çalışıyoruz. İşe ayırdığımız vakti biraz düşürmeye çalışıyoruz. İşi biraz hayatımızdan uzak tutmaya çalışacağız. Uzun vadedeki planımız bu.

Ivana Sert: Yoğun tempoyu biraz azaltıp hayatın tadını çıkarmak istiyoruz. Ateş de büyüdü artık. 1 sene sonra üniversiteye başlayacak. Üniversiteyi de yurt dışında okuyacak. O zaman daha çok kendimize vakit ayıracağız. Tabii bunu düşünürken aşk olmadan hiçbir şey olmaz demeliyim. Saygı, sevgi, güven, anlayış göstermek çok önemli. Bunlar olunca iş her türlü yürüyor.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Sezer Dermenci: Ivana’yla beraber ben başka bir insan oldum. Hayatımın bütün negatif yönleri pozitife döndü. İyi ki var ve iyi ki benimle. Onu çok seviyorum. Finalim bu olur.

Ivana Sert: Güzel bir final. Güzel bir imza attın aşkım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ivanasert   sezerdemirci   röportaj