Cemiyet Ve İş Hayatının Ünlü İsimleri Kansersiz Yaşam Derneği’nin İftarında Buluştu...

Kansersiz Yaşam Derneği’nin 5 Nisan’da Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de düzenlediği iftar yemeği daveti, cemiyet hayatının hayırsever isimlerinin katılımıyla gerçekleşti. Mandarin Oriental Bosphorus’un katkılarıyla, KAYD Eş Başkanı Zeynep Yılmaz ve Genel Sekreteri Melis Özer’in ev sahipliğinde, derneğin Sosyal Komitesinin destekleriyle düzenlenen gecede toplanan bağışlar bu sene deprem bölgesinde yaşayan 50 kanser hastası aileye bir yıllık ihtiyaç desteği olarak gönderilecek.

Ebru Akel-Zeynep Yılmaz-Melis Özer-Nergis Pekuysal

2010 yılından beri kansersiz bir yaşam ideali çerçevesinde faaliyetlerini yürüten Kansersiz Yaşam Derneği’nin Eş Başkanı Zeynep Yılmaz, yaptığı açış konuşmasında; “İftar yemeğimize katılarak bağışta bulunan değerli dostlarımıza cömertlikleri için tek tek teşekkür ediyorum. Bağışlarınızla destekleyebildiğimiz her ailenin dualarının da sizlerle olduğunu ve yaptığınız her yardımın doğru adrese ulaştığını bilmenizi isteriz. Kansersiz Yaşam Derneği olarak 2020 yılından bu yana Aile Yaşam Desteği fonumuz üzerinden ihtiyaç sahiplerine maddi destekler yapmaya devam ediyoruz. Bu gecede toplanan bağışlarla deprem felaketinden etkilenen illerdeki 50 kanser hastası ailenin bir yıllık ihtiyacını karşılamayı hedefledik. Depremin olduğu gün itibariyle bölgeye 8 adet yardım tırımızı ulaştırdık. Yine sizlerin verdiği destekler ile sadece kanser hastalarına değil, bölgede ihtiyaç sahibi herkese ulaşmayı hedefledik” dedi.

Gecenin sunuculuğunu Ebru Akel ve Murat Güloğlu üstlenirken, gecede 3 büyük kulübe ait imzalı formalar açık artırma ile derneğe bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Galatasaray takımı futbolcuları tarafından imzalanan forma 150 bin TL’ye Avukat Ahmet Ünal tarafından, Beşiktaş Kulübüne ait imzalı forma 100 bin TL’ye İş adamı Örfi Bilgin tarafından, Fenerbahçe Kulübü futbolcularınca imzalanan forma ise 30 bin TL bağış tutarı ile ORGE Elektrik Ceo’su Nevhan Gündüz tarafından satın alınarak Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlandı.

Tüm gelirini kanser hastaları ile paylaşan Simple Dükkan da destekleri ile geceye katkı sağladı. Sanatçı Cengiz Yatağan tarafından Simple Dükkan'in sosyal projesine hediye edilen Puzzle isimli epoxy heykeli bu özel gecede yapılan açık arttırmaya bagislayarak, yapilan açık artırmayla 300 bin TL değerine Merkas Tekstil tarafından satın alınırken; ayrıca Varol Yaşaroğlu'nun lisansını Simple Dükkan sosyal projesine bağışladığı ve yalnızca Simple Dukkanlarda satışı yapılan en kıymetli ürünlerinden olan Kral Şakir karakterlerinden Mirket peluş oyuncağıni da açık arttırmada satışa sunarak 10 bin TL bağış ile Avukat Murat Aksu tarafından satın alınarak bağışlara eklendi. Bee Goddess markasına ait “Bee Gold” isimli kolye de Örfi Bilgin tarafından 100 bin TL bağışlanarak alındı.

 

kansersizyaşamderneği   kayd   davet   zeynepyılmaz   melisözer