Cici Doktorum Dergisi 2. Yılını Kutladı...

Kızıltoprak Florence Nightingale Tıp Merkezinde yapılan davette Florence Nightingale Hastanesi Ataşehir’in çocuk doktoru Dr. A. Merve Başkan tarafından yayın hayatına geçirilen Cici Doktorum Dergisi’nin 2. Yılı ünlü davetlilerin katılımıyla kutlandı.

İsa Buhur-Merve Başkan-Arzu Kunt-Kadriye Olgar-Elif Akyazıcı Girgin-Varol Yaşaroğlu

Davet’te Dr. A. Merve Başkan tarafından yapılan açılış konuşmasında; ‘’ Cici Doktorum Dergisi, son zamanlarda yaşadığımız dijital bilgi kirliliği ile yanlış yönlendirilen ebeveynleri gördükçe; hem bir anne olarak deneyimlerimi ve hem de 23 yıldır çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak biriktirdiğim tecrübelerimi paylaşmak isteği ile doğdu. Sevgili arkadaşım derginin görsel tasarım yönetmeni İsa Buhur ile yapalım mı?... yapıyoruz… diye düşünürken Cici Doktorum dergisini ‘’ Hepinize ÇOCUKSU GÜNLER ‘’ mottosu ile 2021 nisan ayında yayın hayatına geçirdik.

Konu sağlık olunca, hele bir de anne-çocuk sağlığı yaz yaz bitmedi konular. 2 yılın sonunda baktık ki 24 sayı, 1782 sayfa, 464 makale, 25 röportaja ulaşmışız. Çocuk ve anne sağlığından, çocuk gelişimine, eğitimden, sosyal aktivitelere, çocuk burçlarından çocuk mutfağına kadar birçok konuya değindik. Yayınladığımız makalelerimizi konusunda uzman olan 110 kişiden oluşan dev bir kadro yazdı.

Her ay dijital ortamda ücretsiz olarak yayınlanan Cici Doktorum dergisi aynı zamanda Cici Doktorum TV de 232 video ve 200'den fazla podcast ile yayın hayatına devam etmekte. Amacımız ebeveynlerin en doğru bilgiye en kolay yoldan ulaşması. Nice yıllarda, hep beraber, nice sayılara…Hepinize çocuksu günler…’’ diyerek derginin görsel tasarım yönetmeni İsa Buhur ile 2. Pastasını kestiler ve davete katılan misafirlere teşekkür ettiler.

Davete tıp ve cemiyet hayatından çok sayıda ünlü isimler katıldı.

Davete katılanlardan bazıları ; Varol Yaşaroğlu, Elif Akyazıcı Girgin, Arzu Kunt, Kadriye Olgar, Alper Alp-Berna Mıçı, Oya Anlar Onat, Perihan Akı, Ayla-Senem Hatipoğlu, Gül Kırımlı, Dr.Ayhan Cingi, Astrolog Pınar Gürel, Burcu Ertürk,Serap Çiğdem, Nilgün Kudat, Prof.Dr.Armağan Çoşkun, İlknur Çınar katıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

davet   cicidoktorumdergisi   mervebaşkan