Genç Ressam Eda Ömerbeyoğlu’ndan Anlamlı Sergi...

Lise öğrencisi genç Ressam Eda Ömerbeyoğlu’nun kendi kişisel yol haritasından yola çıkarak hazırladığı ilk bireysel sergisi, önceki gün Yapı Kredi Bomontiada GALERİ’de ziyaretçilerle buluştu.

Eda Ömerbeyoğlu-Erhan Şentürk-Aslıhan Şentürk-Serkan Ömerbeyoğlu-Ela Ömerbeyoğlu-Figen Elgin Ömerbeyoğlu-Pınar Hacıraifoğlu

Ömerbeyoğlu, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika'da sanat üzerine aldığı pek çok eğitimle birlikte, insanların hayatını kolaylaştıracak giyilebilir teknoloji tasarımları da yapıyor. Daha önce çeşitli sergilerde çalışmaları yer alan Ömerbeyoğlu, küçüklüğünden beri kendini adadığı sanat alanında özgün tasarımlarıyla tanınmayı hedefliyor. Sergide yapılacak bağışlar, genç sanatçının daha önce Kansersiz Yaşam Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Sanatla Gülümse” projesi kapsamında, çocuk dostlarının sanat etkinliklerinde kullanılacak. Eda Ömerbeyoğlu “Yolculuk” sergisini, yakın zamanda kaybettiği, kişisel gelişiminde ve sanata olan tutkusunda büyük rolü olan büyükbabasına adıyor. Öte yandan Eda Ömerbeyoğlu “Yolculuk” sergisine Erhan- Aslıhan Şentürk, Sevan Bıçakcı, Pınar Hacıraifoğlu, Berna Aydil Seyhan -Yeliz Satar, gibi sanat ve cemiyet dünyasından ünlü isimlerde katıldı.

edaömerbeyoğlu   sergi   resim