‘Inspirations’ Sergi Açılışı İstanbul Sinema Müzesi’sinde Gerçekleşti...

Büyük yankı uyandıran sergilere ev sahipliği yapan İstanbul Sinema Müzesi, ‘Inspirations’ sergisi ile Devrim Erbil’in 60.sanat yılını onurlandırıyor. Resmin Şairi ve 34 sanatçı dostunun eserlerinin yer aldığı serginin açılış davetinde iş ve sanat dünyası bir araya geldi.

Devrim Erbil'in 60. sanat yılını kutlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Inspirations' sergisi, özel bir davet eşliğinde kapılarını açtı. Devrim Erbil’in yağlı boya, ipek halı ve NFT gibi farklı tekniklerle ürettiği ve daha önce hiç sergilenmemiş eserlerinin yanı sıra usta ismin 60 yıl içerisinde birlikte yol yürüdüğü değerli 34 sanatçının eserlerinin de gösterildiği sergi, İstanbul Sinema Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılış davetine dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in yanı sıra Ali Bakova, Aslan Gülman, Barış Erbil, Berat Aşıcıoğlu, Berna Sağlam Naipoğlu, Ceyhun Tuzcu, Ebru Uygun, Erkan Kavlak, Erol Evgin, Feryal Gülman, Güven Lüleci, İdil Lüleci, İnci Aksoy, Moshe Aelyon, Müge Karamızrak, Nezih Çavuşoğlu, Nurgün Kavlak, Renk Erbil, Şahika Ercümen, Volkan Çal, Yahşi Baraz gibi isimler katıldı.

Renk Erbil tarafından kurulan ve Türk modern sanatını çağın ötesine taşıyan kreatif projelere imza atan Londra merkezli Renko London organizasyonuyla hayata geçirilen ‘Inspirations' sergisi, Devrim Erbil’in 60 yıllık sanat hayatını gözler önüne seriyor. Devrim Erbil’in İstanbul’un çeşitli yönlerini resmettiği, yaşamın ritmi ve deviniminden ilham aldığı eserlerinin yanı sıra sergide; A. Cem Şahin, Aydın Ayan, Bahri Genç, Beste Alperat, Can Ayan, Celalettin Tandoğdu, Çiğdem Erbil, Emirhan Bıçakcı, Ercüment Kalmık, Eren Eyüboğlu, Ergin İnan, Erol Evgin, Esra Meral, Fethi Arda, Gülten İmamoğlu, Hanefi Yeter, Kudret Türküm, Memiş Aslan, Mustafa Pilevneli, Nezih Çavuşoğlu, Nezir Korkmaz, Renk Erbil, Sadık Altınok, Saime Taktak, Şebnem Bahar, Süleyman Saim Tekcan, Tanju Demirci, Turan Erol, Yasemin Öztürk, Zühtü Müridoğlu’nun eserleri de yer alıyor.

Sergi, İstanbul'un en önemli sanat ve kültür merkezlerinden biri olan Beyoğlu'nda, İstiklal Caddesi'nde konumlanan, tarihi 200 yıla yaklaşan binada yer alan İstanbul Sinema Müzesi'nde 30 Haziran 2024 tarihine dek ziyaret edilebilecek.

İstanbul Sinema Müzesi Hakkında

İstanbul'un en önemli sanat ve kültür merkezlerinden biri olan Beyoğlu'nda, İstiklal Caddesi'nde konumlanan alan İstanbul Sinema Müzesi, tarihi 200 yıla yaklaşan bir binada yer alıyor. Müze, üç koleksiyoner ve iki enstitü ile birlikte oluşturulan 130 parçalı eşsiz eserleri ile dünyanın en iyi ilk üç sinema müzesi arasında bulunuyor. Müzenin içerisinde, ulusal ve uluslararası süreli sergilere ev sahipliği yapan Sanat Galerisi (İSM) ve Atlas 1948 Sineması da bulunuyor.

Galeri Renko London Hakkında

Türk modern sanatını dünya sanat merkezlerine taşıyan kreatif Galeri Renko London NFT platformuna Neonist by Devrim Erbil ile başlıyor. Renk Erbil tarafından kurulan Londra merkezli Renko London, Devrim Erbil başta olmak üzere Türk modern sanatının önemli isimlerinin, inovatif İngiliz ve global sanatçıların temsilciliğini yapıyor. Avrupa’nın sanat başkentlerinin yanı sıra tüm dünyada kreatif sergi projeleri yerel ve global marka iş birliklerine imza atıyor. Büyük başarı ile hayata geçen TA London ve TA Bodrum Primavera gibi projelerin mimarı Renko London Neonist by Devrim Erbil projesi ile birlikte NFT platformunu hizmete sokuyor. Türk sanatı ve Global Sanatın önde gelen isimlerinin NFT kolleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturmayı Hedefleyen Renko London modern sanat ve dijital sanat arasındaki bağı güçlendirmeyi ve bu iki dünya arasında köprüler kurmayı hedefliyor. 

 

 

 

inspiratipns   sergi   devrimerbil