Jolly Sizleri Masalsı Bir Yolculuğa Doğu Ekspresi İle Kars & Erzurum Turlarına Davet Ediyor...

Eşsiz bir kış tatili yapmak isteyenlere Jolly’den Doğu Ekspresi tren deneyimi ile kesin hareketli, uçaklı Erzurum & Kars Turu. 2 gece 3 gün süren ve yoğun ilgi gören bu serüvene katılmak isteyenler elinizi çabuk tutun!

Rus işgali sırasında yapılan taş binalarıyla misafirlerini karşılayan Kars turunda, Kars Kalesi ve 12 Havariler Kilisesi olarak da bilinen Kümbet Camisi, Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, katedral olarak inşa edilmesine rağmen günümüzde cami olarak kullanılan Fethiye Camii görülecekler arasında. Kars’ın meşhur peynirleri, Kaz eti, piti yemeği ve balı gibi yöresel tatlar da damaklarımızı tadlandıracak lezzetler arasında.  

Turun devamında Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahne olan Ani’ye geçiliyor. Büyük Katedral, Selçuklu Sarayı, Resimli Kilise, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Camii gibi önemli yerler ziyaret edilecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. Ardından seyahat tutkunlarını Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’nde kar kızaklarıyla yapılacak bir tur bekliyor. Göldeki buzun kırılmasıyla yakalanan balıklardan oluşan bir öğle yemeği de bu turun en keyifli yanı. Akşam ise dileyen misafirler yemekli Kafkas Halk Oyunları gösterisinin keyfini çıkarabilir. 

Turun son gününde Kars tren istasyonundan hareketle Doğu Ekspresi treni ile masalsı bir yolculuk başlıyor. Yakın tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından biri olan Sarıkamış’taki Allahuekber Dağları’nda 90 bin şehidimizin bulunduğu şehitlik ziyaret edildikten sonra bu eşsiz topraklarda rotalarınızdan bir diğeri de Erzurum. Erzurum’da Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan Çifte Minareli Medrese, Saltuklular döneminden Üç Kümbetler, Osmanlı mimarisinin şehirdeki gözde temsilcilerinden ve aynı zamanda da “oltu taşı” mağazalarının bulunduğu Taşhan ve Yakutiye Medresesi de gezilecek yerler arasında. Lezzetiyle nam salan Cağ Kebabı da bu gezinin tadılacakları arasında yer alıyor.

jollytur   tatil   doğuekspresi   tren