'Kadınlara Mahsus’ 22 Aralık’ta Vizyonda...

“Kadınlara Mahsus” filmi için geri sayım başladı. Kadrosunda başarılı oyuncuları buluşturan film, 22 Aralık’ta “Kadın kadının kurdu değil, yurdudur” sloganıyla seyirciyle buluşacak.

Usta yönetmen Serdar Akar’ın imzasını taşıyan, yapımını Limit Yapım’ın üstlendiği “Kadınlara Mahsus”, kadrosunda Melisa Aslı Pamuk, Ceyda Düvenci, Elifcan Ongurlar, Aslı Tandoğan, Müjde Uzman, Yurdaer Okur, Şebnem Sönmez, Merve Çağıran, Başak Parlak, Nami Esatgil, Halil İbrahim Yılmaz ve Ertan Saban gibi başarılı oyuncuları bir araya getirdi. Merakla beklenen film, 22 Aralık Cuma günü seyirciyle buluşacak. Yapım, hayatlarında yeni bir sayfa açmak için ‘Kadınlara Mahsus’ kampında bir araya gelen 8 kadının çarpıcı hikâyelerini beyazperdeye taşıyacak. Senaryosunu Nergis Otluoğlu Akoğlu’nun yazdığı, kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen filmin“Kadın kadının kurdu değil, yurdudur” sloganını başrol oyuncularına sorduk. İşte ünlü oyuncuların yanıtları...

Biz Birlikte Güçlüyüz 

* Elifcan Ongurlar: Özellikle son zamanlarda unutmamamız gereken bu güzel cümleyi daha da içselleştirmeli, daha da anlamalı, anlatmalı ve umudumuzun her zaman var olduğunu hatırlamalıyız. Biz birlikte çok güçlüyüz.

Ezber Bozacağız 

* Ceyda Düvenci: Biz bu filmle “Kadın kadınınkurdudur” ezberini bozmak istiyoruz. Kadın kadının yurdu olursa güçlenir, özgürleşir. Toplumun ezberini bozacak hareketlerde kadın ancak kadının desteğiyle yalnız olmadığını düşünür. Filmimizde bunu anlatmaya çalışıyor, ezber bozup doğruyu hatırlatmayı istiyoruz. Biz kadınlar birbirimizin yurdu olursak hayallerimize daha çabuk ulaşırız ve daha güçlü oluruz.

Birbirimizi Yüceltelim

* Melisa Aslı Pamuk: Biz kadınlar birbirimize destek olduğumuz sürece çok güzel şeyler başarabiliriz. Birbirimizi aşağı çekmektense yüceltirsek, çok daha güzel bir dünyamız olur.

Şefkat Dişlidir

* Şebnem Sönmez: Yaralanmayan ruh yoktur. Her yara kendi izini bırakır. Her iz ister yüzeyde ister derinde olsun yalnız şefkatle sağalır. Şefkat dişildir, eşlikçidir. Alıcı, koruyan, gözeten, kabul eden, izin veren, birbirine ulaşan, sezen, saklayan, paylaşan, el uzatan, sızısıyla gülümseyebilen kadınlar yurdumuz değil de ne?

Birbirimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz 

* Başak Parlak: Kadınların birbiriyle içten içe rekabet içinde olduğu, kadının diğer kadınlar için giyinip süslendiği, birbirinin önünü kesmeye gayret ettiği söylemlerini hepimiz duymuşuzdur. Ama ben hem profesyonel hayatımda hem de özel yaşantımda bunu o kadar az yaşadım ki, bu yargılara hiç katılmıyorum. Biz kadınlar birbirimize destek olmaya, başarılarımızla gururlanmaya, başarısızlıklarımızı teselli etmeye devam edeceğiz. Canım kadınlar!

Kadınlar Bir Arada Olduğunda Güzelleşir Dünya 

* Aslı Tandoğan: Kadınlar bir arada olduklarında güzelleşir dünya, var oluşları gereği yapıcı ve empatik olan kadınlar birbirinin yanında olduğunda her şeyi başarabilir.

kadınlaramahsus   film