Lion Diamond Ve Mert Ege Köse’den Monad Koleksiyonu...

Kişiye özel tasarımlarıyla bilinen Lion Diamond, sanatçı Mert Ege Köse’yle yaptıkları yepyeni koleksiyonuyla iddialı bir projeye imza attı. 20 parçadan oluşan ‘MONAD’ adlı koleksiyonda mücevherler tamamı el işçiliğiyle ve eşsiz tasarımlarla “Sanat Eserlerinden Mücevhere” öyküsüyle hayata geçirildi.

Lion Diamond’ın 14 ayar altından ve tamamı el işçiliğiyle üretilen, 15 parça kadın 5 parça erkek olmak üzere toplam 20 parçadan oluşan sanat eseri niteliğindeki MONAD koleksiyonundaki mücevherlerde pırlanta, yakut ve savorite taşları kullanıldı. 

Sanatçı Mert Ege Köse’nin Köse’nin heykellerinin mücevherde hayat bulduğu Lion Diamond’ın iddialı koleksiyonda mücevherlerin her biri tek tek elde kalem sanatı ile motiflendirildi. Koleksiyonda bulunan her parça aslında devasa boyutlarda yapılmış heykellerin minyatür ve takılabilir hallerini sunuyor. Dairesel ve üçgen formların ağırlıklı olduğu MONAD tasarımlarında sanatçının hayatımızın daha büyük resmini oluşturmak için bir araya gelen küçük parçaları temsil etmek üzere her iki şekli de birleştirerek bir araya geldi. 

liondiamond   mertegeköse   öznuryakın