Neonist by Devrim Erbil Sergi Açılışı The Stay Boulevard’da Gerçekleşti...

Sanata kucağını açan The Stay Boulevard, ev sahipliği yaptığı sergilere bir yenisini daha ekliyor. Resmin şairi Devrim Erbil’in dünyaca ünlü İstanbul eserlerinin yeni serisi Neonist By Devrim Erbil, 26 Ocak-2 Nisan tarihleri arasında otelde sergileniyor. Serginin açılış davetinde iş ve sanat dünyası bir araya geldi.

Devrim Erbil-Aslı Cüreklibatır-Kaan Cüreklibatır-Erol Evgin-İnci Aksoy-Aziz Karadeniz-Evrim Erbil

İçinde bulunduğu lokasyonların kültürünü yansıtan mimari yapılara değer katarak yaşam stili belirleyen The Stay grubunun en yeni oteli The Stay Boulevard Nişantaşı, çok özel bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in en geniş NFT koleksiyonunu orijinal, giclee ve limitli seri eserleri ile birlikte sanatseverlerle buluşturan ve Renko London organizasyonu, Renk Erbil küratörlüğünde hayata geçen Neonist by Devrim Erbil sergisi, Erbil Kare ve The Stay Boulevard Nişantaşı proje ortaklığıyla açıldı.

Serginin açılış davetine dünyaca ünlü ressam Devrim Erbil’in yanı sıra çocukları Barış, Evrim ve Renk Erbil, Maya Yıldırım, İnci Aksoy, Erol Evgin, Murat Evgin, Kaan ve Aslı Cüreklibatur, Gül Ağış, İdil Lüleci, Emek Külür, Yalım ve Çimen Canveren, Füsun ve Sinan Kuran gibi isimler katıldı.

Devrim Erbil Neonist serisi sanatçının klasikleşmiş İstanbul konseptlerini Neon renklerle yenilemesinden doğuyor, aynı zamanda yeni dijital sanat akımı NFT serileri ile sanatçının en kapsamlı NFT serisi olarak dikkati çekiyor. Neonist by Devrim Erbil sergisi, sanatçının ilk kez Londra’yı resmettiği ‘Londra Bir Rüya Gibi’ eseri ve limitli serilerinin yer aldığı ve Londra’da on binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sergisinden sonraki en geniş NFT koleksiyonunu içeriyor. Sergi, hepsi neon konsept içeren, NFT edisyonlarla birlikte toplam 321 parça koleksiyonu sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergi Tarihleri: 26 Ocak- 2 Nisan 2023

Platform ve Organizasyon

www.renkolondon.com

Sergi Mekanı

The Stay Boulevard Nişantaşı

www.thestay.com.tr

The Stay Hakkında

The Stay Warehouse, The Stay Nişantaşı, The Stay Bosphorus, Bebek Otel by The Stay ve The Stay Boulevard olmak üzere 5 oteli bünyesinde bulunduran The Stay, turizm dünyasının özgün bir temsilcisi. Alaçatı’nın merkezinde huzurlu bir vaha sunan ve grubun yıl boyunca küratörlüğünü gerçekleştirdiği birçok kültürel programa ev sahipliği yapan The Stay Warehouse, İstanbul’un moda ve alışveriş merkezinde yer alan The Stay Nişantaşı ve İstanbul’un eğlence merkezlerinde büyüleyici bir tarihi dokuya sahip olan boğaz manzaralı butik oteller The Stay Bosphorus ve Bebek Hotel by The Stay otelleriyle, eşsiz bölgelerde yeni keşifler için farklı kapılar aralıyor. 250’yi aşkın sanat eserine ev sahipliği yapan The Stay Boulevard Nişantaşı, 82 odasıyla şehrin en gözde lokasyonunda misafirlerini ağırlıyor. Kültürün sanatla buluştuğu, misafirlerini özel hissettirmeye koşullanan hizmet anlayışı ve özgün mimari detayları ile The Stay, misafirlerine ilham veren, samimi ve tasarım odaklı mekanlarda unutulmaz ve heyecan verici konaklama deneyimi sunuyor. Tüm otellerinde karbon ayak izini sıfırlayan The Stay, Türkiye’nin karbon nötr ilk otel grubudur.

Galeri Renko London Hakkında

Türk modern sanatını dünya sanat merkezlerine taşıyan kreatif Galeri Renko London NFT platformuna Neonist by Devrim Erbil ile başlıyor. Renk Erbil tarafından kurulan Londra Merkezli Renko London, Devrim Erbil başta olmak üzere Türk modern sanatının önemli isimlerinin, inovatif İngiliz ve global sanatçıların temsilciliğini yapıyor. Avrupa’nın sanat başkentlerinin yanı sıra tüm dünyada kreatif sergi projeleri yerel ve global marka işbirliklerine imza atıyor. Büyük başarı ile hayata geçen TA London ve TA Bodrum Primavera gibi projelerin mimarı Renko London Neonist by Devrim Erbil projesi ile birlikte NFT platformunu hizmete sokuyor. Türk sanatı ve Global Sanatın önde gelen isimlerinin NFT kolleksiyonlarını sanatseverlerle buluşturmayı Hedefleyen Renko London modern sanat ve dijital sanat arasındaki bağı güçlendirmeyi ve bu iki dünya arasında köprüler kurmayı hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

devrimerbil   sergi   davet