Nişantaşı’nda İkinci Şube...

Sezon trendlerini takip ederek doğanın renklerinden aldığı ilhamla yarattığı tasarımlarıyla dikkat çeken girişimci Cansu Rüzgar, Nişantaşı’nda ikinci mağazasını açıyor.

Mlini Jewelery adı altında inciyle başlayan yolculuğuna pırlanta ve altını ekleyen Rüzgar, bu alandaki girişimiyle de fark yaratmaya hazırlanıyor. İlk mağazasında inci ve gümüş tasarımlarını beğeniye sunan ve kişiye özel modeller de yapan işkadını, ikinci mağazasında bu sefer altın ve pırlanta severlere hitap edecek. Tasarımlarında kadının gücünden ilham alan Cansu Rüzgar, ikinci Mlini Jewelery mağazasının açılışını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapacak. İnci tasarımları yapmaya başlarken de ilhamının kadın gücü olduğunu ifade eden işkadını şöyle diyor: “İnci, istiridyenin içerisine girdiği yabancı maddeyi tehlike olarak algılar ve o korkuyla istiridyesini kapatır. Korkuyla salgıladığı sıvı madde içine giren yabancı cismi kaplayarak o göz alıcı inciyi ortaya çıkarır. İncinin bu hikayesi bana kadının gücünü anımsattı. İncinin kusursuz mücadelesiyle ortaya çıkardığı güzellik onu kadının sembolü haline getiriyor. Biz kadınlar da bu değerli mücevher gibiyiz. Bu yüzden de Kadınlar Günü’nde açılış yapacak olmamız yeni mağazamızı daha da anlamlı kılacak.” Küpeden bilekliğe, kolyeden piercing’e kadar geniş ürün yelpazesi barındıran Mlini Jewelery’de birçok farklı modelde ürün bulmak mümkün.

Cansu Rüzgar Kimdir?

Ailesi 40 yılı aşkın süredir Kapalıçarşı’da inci toptancılığı yapan Cansu Rüzgar, meslek hayatına 2011 yılında başladı. İşe ilk olarak inci tasarımları yaparak başlayan Rüzgar’ın tasarımları çeşitli mağazalarda sergilendi. Yıllar içerisinde edindiği tecrübeyi artık kendi markasıyla ilerletmeye karar veren işkadını, 2022 yılında Mlini Jewelery adını verdiği ilk takı mağazasını açtı. Yaptığı inci tasarımlarını gümüşle harmanlayarak beğeniye sunan Cansu Rüzgar, kısa zamanda büyük ilgi gördü. Gördüğü ilgi üzerine altın ve pırlanta tutkunlarıyla da tanışmayı arzu eden başarılı işkadını, ikinci mağazasını açmak için kolları sıvadı ve özenle seçtiği koleksiyonları hazırladı. Rüzgar, ayrıca gösterdiği başarıyla Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde ödüle layık görüldü.

cansurüzgar   minijewelery