Sirkeci’de Tarihi Ama Yep Yeni Bir Mekan Root’inn…

Butik Otel Han1772’nin hemen yanı başında, otelle ve otelin restoranı Olden1772 ile aynı tarihe dokuya sahip Root’inn günün her saati misafirlerini karşılamaya başladı.

Root’inn, geçtiğimiz hafta açıldı. Özellikle kahve konusunda iddialı. Dengeli ve yumuşak asidİteye sahip Petra kahve mükemmel bir seçenek. Petra Acme ise orta sertlikte kahve sevenlerin vazgeçilmezi. Mekan, kahvenin ya da çayın yanında birbirinden lezzetli tatlıları ve atıştırmalıklarıyla da gün içinde lezzetli bir mola için ideal.

 İçeri girdiğinizde sizi mis gibi bir kahve kokusu karşılıyor, yanında kruvasan ya da mekana özel tatlılar arasından seçim yapmak zor. İçi, rendelenmiş hindistan cevizi dolgulu “Cocostar” en çok tercih edilenlerden…

Root’inn tuzlu atıştırmalıklarda da yine kendine özel lezzetler sunuyor. Jambonlu Bagel, Sebzeli Vejetaryen Sandviç ya da menüdeki diğer alternatifler hepsi mekana özel…

 Ayrıca dekorasyonu da Sirkeci’de görmeye alıştığımız mekanlardan oldukça farklı… Han1772 Otel’in devamı olan Root’inn, tarihi dokunun modern dekorasyonla birleştiği tam bir keyif alanı.

İster güne güzel başlamak, isterseniz gün içinde nefes almak ya da günü mutlu bitirmek tercih sizin…

 

Root’inn günün her saati, farklı kahve alternatifleri ve tatlı, tuzlu atıştırmalıklarıyla Sirkeci’nin yeni buluşma noktası.

butikotelhan1772   root'inn