Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, Ramazan Ayı’nın En Lezzetli Ve Deneyimsel Menülerini Misafirlerine Sunmaya Hazırlanıyor...

Boğaz’ın huzurlu ve görkemli kıvrımlarından Sarıyer’de konumlanan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, Ramazan’a özel olarak oluşturduğu eşssiz menüleriyle şehrin öne çıkan lezzet duraklarının başında yer alıyor.

Huzurlu ve bereketli Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan geleneksel Türk mutfağı lezzetlerini, Chef Erdal’ın imzasıyla misafirleriyle buluşturan Six Senses Kocataş Mansions Istanbul, zengin iftar menüleriyle adeta gastronomik bir deneyim alanı yaratıyor.

Chef Erdal’ın müdavimlerinden her daim tam not alan Ramazan menüsünde bu yıl geleneksel tatların, en lezzetli ve özenli versiyonları yine damaklarda iz bırakıyor.

Hurma, Ege zeytinleri, petek bal, Afyon manda kaymağı, yayık tereyağı, pastırma, yerel peynir tabağı, kuru ve yemişleri içeren iftariyeliklerle başlayan lezzet yolculuğu, iftar sofralarının vazgeçilmezi çorba ile devam ediyor. Chef Erdal’ın imza meze seçkisiyle oluşturulan menüye, ara sıcaklarda ise kızarmış içli köfte, humus & pastırma ve fındık lahmacun eşlik ediyor.

Ana yemekte ise Anadolu’nun en bereketli ve lezzetli tabaklarından biri olan karışık kebap, iftarı lezzet şölenine dönüştürüyor. Hem kalabalık hem de sakin sofraların vazgeçilmez imza yemeği olan karışık kebap tabağı; Adana kebap, ızgara kanat, tavuk but şiş, kırmızı et ve köftenin en özel versiyonlarını bir araya getiriyor.

Misafirlerini Anadolu’da bir gastronomi yolculuğuna çıkaran menü, Ramazan’ın sevilen tatlısı güllaç, manda kaymağı ile servis edilen vişneli ekmek kadayıfı ve baklava çeşitleriyle bu yolculuğu eşsiz bir şekilde tatlandırıyor.

Ramazan ayı boyunca Six Senses Kocataş Mansions Istanbul’un, klasik Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini bir araya getirdiği bu geleneksel deneyime davetlisiniz.

 

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul Hakkında

Boğaz’ın en nadide kıvrımlarından Sarıyer’de konumlanan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, Osmanlı döneminden kalma iki tarihi yalıda, Six Senses misafirperverliği ve kişiye özel hazırlanan deneyimlerle hizmet vermektedir. 43 odalı butik otel atmosferi ve sürdürülebilirlik felsefesi ile dikkat çeken Six Senses Kocatas Mansions, Istanbul, kendi ters osmoz tesisini ve kristal su rafinerisini yöneterek, karbon ayak izini düşük tutarken; plastik şişe kullanmadan yüksek kaliteli içme suyu üretiyor. Organik sebze bahçesi ile çevresel ayak izini daha da azaltma amacını destekleyen grup, mümkün olan her yerde, ambalaj ve atıkların minimumda tutulması ve yeniden kullanılmasını hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

sixsenseskocataşmansions   ramazan   mekan