Ufuk Bayraktar Babalık Dersi Vermeye Geliyor...

En son Dayı filmi ile sinemalarda izlediğimiz Ufuk Bayraktar, babalar gününden iki gün önce vizyona girecek Benim Babam Bir Kahraman filmi ile babalık dersi verecek. 16 Haziran’da vizyona girecek filmin galası yarın.

Yüreklere dokunan bir baba-oğul hikayesi olan Benim Babam Bir Kahraman filmi için yeni bir karaktere bürünen Ufuk Bayraktar bu sefer izleyenleri göz yaşı döktürecek.

Başrollerini Ufuk Bayraktar ile birlikte Mahir İpek, Selim Erdoğan, İdris Nebi Taşkan, Aslıhan Kapanşahin ve Nurhak Mine Söz’ün paylaştığı, Metin Coşkun, Eray Özbal, Hülya Şen gibi usta isimlerin rol aldığı, çocuk karakteri Mehmet Emin Güney oynadığı Benim Babam Bir Kahraman babalık, kahramanlık, sevgi ve güven sorgulamaları yaptıran sıcacık bir film.  

Leman Kurtcan yapımcılığında çekilen “Benim Babam Bir Kahraman” ın eşinin zamansız ölümünün ardından oğlu Can (Mehmet Emin Güney) ile kendine küçük, zorlu ama eğlenceli bir dünya kuran temizlik işçisi Altan (Ufuk Bayraktar) ve arkadaşlarının trajik hikâyesini anlatıyor.

Benim Babam Bir Kahraman küçük bir çocuğu mutlu etmek, umutlu hissettirmek için geceleri tayt giyip, maske ve pelerin takan, emekçi kahramanların dünyasına götürüyor. Süper güç neydi diye sorgulatıyor.

Leman Kurtcan yapımcılığında çekilen filmin senaryosunu Orçun Benli, Şükrü Üçpınar ve Alptekin Öztürk birlikte yazdı. Filmdeki süper kahraman kostümlerinin çizimleri ise efsane çizgi roman dergisi Leman’ın usta çizeri Bahadır Boysal ait.

16 Haziran’da sinema severlerin karşısına çıkacak filmin müzikleri de titizlikle hazırlandı. Sözleri Can Yücel’e müziğe Derya Köroğlu’da ait olan “Başka Türlü Birşey” ve Barış Akarsu’nun yorumladığı “Kimdir O” adlı şarkılar da filmle birlikte tekrar gündeme gelecek.

benimbabambirkahraman   film